'

Weekly

NE Modified Facts & Stats - Weekly - Series Information

Series Info

Name Weekly
Website Not Available

Overall Series Stats

Total Events 8422
Different Drivers 3176
Different Winners 827
Different Top 5s 1484
Different Top 10s 2115
Seasons 17
Year's Active 2004-2020

Past Champions

Sat Aug 15 2020
Bridgeport Motorsports Park
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Delaware International Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Fonda Speedway
Championship Night
Sat Aug 15 2020
Grandview Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Hidden Valley Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Lebanon Valley Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Lebanon Valley Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Michaels Mercer Raceway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
New Egypt Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Woodhull Raceway
Regular Event
Sat Aug 15 2020
Brockville Ontario Speedway
Regular Event
Sun Aug 16 2020
Cornwall Motor Speedway
Regular Event
Sun Aug 16 2020
Tri-City Raceway Park
Championship Night
Fri Aug 21 2020
Big Diamond Speedway
Prelude to the Coalcracker
Fri Aug 21 2020
Lernerville Speedway
Championship Night
Fri Aug 21 2020
Outlaw Speedway
Regular Event
Fri Aug 21 2020
Albany-Saratoga Speedway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Bridgeport Motorsports Park
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Grandview Speedway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Land of Legends Raceway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Lebanon Valley Speedway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Lebanon Valley Speedway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Michaels Mercer Raceway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Hidden Valley Speedway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Aug 22 2020
Woodhull Raceway
Regular Event
Fri Aug 28 2020
Lernerville Speedway
Regular Event
Fri Aug 28 2020
Big Diamond Speedway
Championship Night
Fri Aug 28 2020
Can-Am Speedway
Regular Event
Fri Aug 28 2020
Outlaw Speedway
Championship Night
Fri Aug 28 2020
Penn Can Speedway
Regular Event
Fri Aug 28 2020
Albany-Saratoga Speedway
Regular Event
Sat Aug 29 2020
Bridgeport Motorsports Park
Regular Event
Sat Aug 29 2020
Hidden Valley Speedway
Regular Event
Sat Aug 29 2020
Grandview Speedway
Regular Event
Sat Aug 29 2020
Land of Legends Raceway
Championship Night
Sat Aug 29 2020
Lebanon Valley Speedway
Championship Night
Sat Aug 29 2020
Lebanon Valley Speedway
Championship Night
Sat Aug 29 2020
Michaels Mercer Raceway
Regular Event
Sat Aug 29 2020
New Egypt Speedway
Twin 20 #1
Sat Aug 29 2020
New Egypt Speedway
Twin 20 #2
Sat Aug 29 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Aug 29 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Aug 29 2020
Woodhull Raceway
Regular Event
Sat Aug 29 2020
Brockville Ontario Speedway
Regular Event
Fri Sep 4 2020
Afton Motorsports Park
Championship Night
Fri Sep 4 2020
Can-Am Speedway
Championship Night
Fri Sep 4 2020
Penn Can Speedway
Championship Night
Fri Sep 4 2020
Albany-Saratoga Speedway
Championship Night
Sat Sep 5 2020
Delaware International Speedway
Regular Event
Sat Sep 5 2020
Grandview Speedway
Regular Event
Sat Sep 5 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Sep 5 2020
Thunder Mountain Speedway
Regular Event
Sat Sep 5 2020
Woodhull Raceway
Championship Night
Sat Sep 5 2020
Hidden Valley Speedway
Championship Night
Sat Sep 5 2020
Merrittville Speedway
John Spencer Memorial
Sat Sep 5 2020
Brockville Ontario Speedway
Championship Night
Sat Sep 5 2020
Bridgeport Motorsports Park
Regular Event
Sun Sep 6 2020
Tri-City Raceway Park
Regular Event
Sat Sep 12 2020
Grandview Speedway
Championship Night
Sat Sep 12 2020
Lebanon Valley Speedway
Championship Night
Sat Sep 12 2020
New Egypt Speedway
Championship Night
Sat Sep 12 2020
Thunder Mountain Speedway
Championship Night
Sat Sep 12 2020
Thunder Mountain Speedway
Championship Night
Sat Sep 12 2020
Bridgeport Motorsports Park
Championship Night
Sat Sep 19 2020
Delaware International Speedway
Championship Night
Sat Sep 19 2020
Michaels Mercer Raceway
Championship Night
Sat Sep 26 2020
Michaels Mercer Raceway
Non-Points

Sat May 30 2020
Opening Night
Penn Can Speedway
Winner: Ken Titus
Fri Jun 5 2020
Opening Night
Can-Am Speedway
Winner: Mike Maresca
Fri Jun 5 2020
Opening Night
Outlaw Speedway
Winner: Alan Johnson
Sat Jun 6 2020
Opening Night
Land of Legends Raceway
Winner: Pat Ward
Sat Jun 6 2020
Jimmy Horton Tribute
Orange County Fair Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Jun 6 2020
Opening Night
Delaware International Speedway
Winner: Joseph Watson
Sat Jun 6 2020
Opening Night
Thunder Mountain Speedway
Winner: David Schilling
Sat Jun 6 2020
Opening Night
Thunder Mountain Speedway
Winner: Corey Cormier
Sat Jun 6 2020
Opening Night
Hidden Valley Speedway
Winner: Kyle Fink
Sun Jun 7 2020
Opening Night
Tri-City Raceway Park
Winner: Kyle Fink
Fri Jun 12 2020
Opening Night
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Mike Mahaney
Fri Jun 12 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jun 12 2020
Opening Night
Big Diamond Speedway
Winner: Jared Umbenhauer
Fri Jun 12 2020
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Tim Fuller
Fri Jun 12 2020
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Brett Tonkin
Sat Jun 13 2020
Opening Night
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Jun 13 2020
Opening Night
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat Jun 13 2020
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Erick Rudolph
Sat Jun 13 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Billy Decker
Sat Jun 13 2020
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Jun 13 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Lance Willix II
Sat Jun 13 2020
Opening Night
Lebanon Valley Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Sat Jun 13 2020
Regular Event
Hidden Valley Speedway
Winner: Todd English
Sun Jun 14 2020
Opening Night
Fonda Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sun Jun 14 2020
Regular Event
Tri-City Raceway Park
Winner: Tom Holden
Fri Jun 19 2020
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Stewart Friesen
Fri Jun 19 2020
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Garrett Krummert
Fri Jun 19 2020
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Mike Maresca
Fri Jun 19 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jun 19 2020
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Mike Gular
Fri Jun 19 2020
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Joey Grammes
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Larry Wight
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Shaun Walker
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Ronnie Davis III
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Jun 20 2020
Regular Event
Hidden Valley Speedway
Winner: Kyle Fink
Sun Jun 21 2020
Opening Night
Utica Rome Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri Jun 26 2020
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Mat Williamson
Fri Jun 26 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jun 26 2020
Kamp Memorial
Big Diamond Speedway
Winner: Craig VonDohren
Fri Jun 26 2020
Triple 20 #1
Penn Can Speedway
Winner: Mike Loney
Fri Jun 26 2020
Triple 20 #2
Penn Can Speedway
Winner: Brian Malcolm
Fri Jun 26 2020
Triple 20 #3
Penn Can Speedway
Winner: Brett Tonkin
Sat Jun 27 2020
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Jun 27 2020
Jim Williams Memoral
Woodhull Raceway
Winner: Brady Fultz
Sat Jun 27 2020
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Jeff Heotzler
Sat Jun 27 2020
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat Jun 27 2020
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Larry Wight
Sat Jun 27 2020
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Dillon Steuer
Sun Jun 28 2020
Regular Event
Tri-City Raceway Park
Winner: Jimmy Holden
Sun Jun 28 2020
Opening Night
Bridgeport Motorsports Park
Winner: Ryan Godown
Fri Jul 3 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jul 3 2020
Georgie Stevenson Memorial
Big Diamond Speedway
Winner: Tim Buckwalter
Fri Jul 3 2020
Opening Night
Afton Motorsports Park
Winner: Jeremy Smith
Fri Jul 3 2020
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Alan Rudalavage
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Donnie Lawson Jr.
Sat Jul 4 2020
Firecracker 40
New Egypt Speedway
Winner: Danny Bouc
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Shaun Walker
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Brandon Walters
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: HJ Bunting III
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Kevin Hirthler
Sat Jul 4 2020
Butch Jelley Memorial
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Jul 4 2020
Regular Event
Hidden Valley Speedway
Winner: Todd English
Sun Jul 5 2020
Regular Event
Tri-City Raceway Park
Winner: Tom Holden
Sat Jul 11 2020
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Sat Jul 11 2020
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Dylan Swinehart
Sun Jul 12 2020
Regular Event
Bridgeport Motorsports Park
Winner: Rick Laubach
Fri Jul 17 2020
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: John Mollick
Fri Jul 17 2020
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Stewart Friesen
Fri Jul 17 2020
Twin 20 #1
Big Diamond Speedway
Winner: Matt Stangle
Fri Jul 17 2020
Twin 20 #2
Big Diamond Speedway
Winner: Jeff Strunk
Fri Jul 17 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Steve Paine
Fri Jul 17 2020
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Andy Bachetti
Fri Jul 17 2020
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Tim Fuller
Fri Jul 17 2020
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Butch Getz
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Mike Gular
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Billy Decker
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Ronnie Davis III
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Matt Sheppard
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Zach Vavricka
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Bridgeport Motorsports Park
Winner: Billy Pauch
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Kyle Sheldon
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brett Haas
Sat Jul 18 2020
Regular Event
Hidden Valley Speedway
Winner: Todd English
Fri Jul 24 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Alan Johnson
Fri Jul 24 2020
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Fri Jul 24 2020
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Billy Dunn
Fri Jul 24 2020
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Alex Yankowski
Sat Jul 25 2020
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Wade Hendrickson
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Bridgeport Motorsports Park
Winner: Billy Pauch
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Jordan McCreadie
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Matt Sheppard
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Chris Jordan
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Kevin Hirthler
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brett Haas
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Michaels Mercer Raceway
Winner: Erick Rudolph
Sat Jul 25 2020
Regular Event
Hidden Valley Speedway
Winner: Todd English
Sun Jul 26 2020
Regular Event
Tri-City Raceway Park
Winner: Erick Rudolph
Fri Jul 31 2020
Stan da man Night
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Stewart Friesen
Fri Jul 31 2020
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Alex Yankowski
Fri Jul 31 2020
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Lance Willix II
Fri Jul 31 2020
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Rex King Jr.
Fri Jul 31 2020
Make up from 7/10
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jul 31 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jul 31 2020
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Brad Shaffer
Sat Aug 1 2020
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Aug 1 2020
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Dominick Buffalino
Sat Aug 1 2020
Make up from 7/18
Land of Legends Raceway
Winner: Dave Marcuccilli
Sat Aug 1 2020
Twin 25 #1
Autodrome Granby
Winner: François Bernier
Sat Aug 1 2020
Twin 25 #2
Autodrome Granby
Winner: David Hebert
Sat Aug 1 2020
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat Aug 1 2020
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Joseph Watson
Sat Aug 1 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Jordan McCreadie
Sat Aug 1 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Nick Nye
Sat Aug 1 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Aug 1 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brett Haas
Fri Aug 7 2020
John Grady Memorial
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Matt DeLorenzo
Fri Aug 7 2020
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Mike Maresca
Fri Aug 7 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Aug 7 2020
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Rex King Sr.
Sat Aug 8 2020
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Gary Lindberg
Sat Aug 8 2020
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Duane Howard
Sat Aug 8 2020
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Cory Costa
Sat Aug 8 2020
Make up from 8/1
Land of Legends Raceway
Winner: Jimmy Phelps
Sat Aug 8 2020
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Gil Tegg Jr.
Sat Aug 8 2020
Jake Marine Memorial
Delaware International Speedway
Winner: Ryan Godown
Sat Aug 8 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Chris Stull
Sat Aug 8 2020
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Willy Decker
Sat Aug 8 2020
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Ronnie Johnson
Sat Aug 8 2020
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Frank Cozze
Sun Aug 9 2020
Regular Event
Tri-City Raceway Park
Winner: Greg Martin
Fri Aug 14 2020
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Steve Paine
Fri Aug 14 2020
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Mike Gular
Fri Aug 14 2020
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Marc Johnson
Fri Aug 14 2020
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Rex King Jr.
Fri Aug 14 2020
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: François Bernier
Fri Aug 14 2020
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Tim Sears Jr.

Sat Apr 13 2019
Opening Night
Grandview Speedway
Winner: Brett Kressley
Sat Apr 13 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Sat Apr 13 2019
Opening Night
Orange County Fair Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Apr 13 2019
Opening Night
Orange County Fair Speedway
Winner: Brian Krummel
Sat Apr 20 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat Apr 20 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Brian Papiez
Sat Apr 27 2019
Opening Night
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Steve Bernier
Sat Apr 27 2019
Twin 20 #1
New Egypt Speedway
Winner: Ryan Krachun
Sat Apr 27 2019
Opening Night
Fonda Speedway
Winner: Matt Sheppard
Sat Apr 27 2019
Twin 20 #2
New Egypt Speedway
Winner: Ryan Godown
Sat Apr 27 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Billy VanInwegen
Sat Apr 27 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Brett Hearn
Sat Apr 27 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Duane Howard
Sat Apr 27 2019
Opening Night
Lebanon Valley Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Sat Apr 27 2019
Opening Night
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat May 4 2019
Opening Night
Bridgeport Speedway
Winner: Ryan Watt
Sat May 4 2019
Opening Night
Five Mile Point Speedway
Winner: Brian Malcolm
Sat May 4 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Dave Constantino
Sat May 4 2019
Opening Night
Fulton Speedway
Winner: Larry Wight
Sat May 4 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat May 4 2019
Opening Night
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat May 4 2019
Opening Night
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat May 4 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Davey Sammons
Sat May 4 2019
Opening Night
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat May 4 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat May 4 2019
Opening Night
Thunder Mountain Speedway
Winner: Eric Leet
Sat May 4 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Luke Whitteker
Sat May 4 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: JR Heffner
Sat May 4 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Fri May 10 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Peter Britten
Fri May 10 2019
Opening Night
Lernerville Speedway
Winner: Brian Swartzlander
Fri May 10 2019
Opening Night
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Sat May 11 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Lance Willix II
Sat May 11 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Larry Wight
Sat May 11 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Brian Papiez
Sat May 11 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Rocky Warner
Sat May 11 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat May 11 2019
Brian Stevens Memorial
Merrittville Speedway
Winner: Gary Lindberg
Sat May 11 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Ryan Jordan
Sat May 11 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat May 11 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Keith Flach
Sat May 11 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat May 11 2019
Opening Night
Michaels Mercer Raceway
Winner: Rex King Jr.
Fri May 17 2019
Opening Night
Accord Speedway
Winner: Michael Storms
Fri May 17 2019
Opening Night
Afton Motorsports Park
Winner: Alex Yankowski
Fri May 17 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Jessey Mueller
Fri May 17 2019
Opening Night
Autodrome Granby
Winner: David Hebert
Fri May 17 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Rex King Jr.
Fri May 17 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri May 17 2019
Opening Night
Can-Am Speedway
Winner: Billy Dunn
Fri May 17 2019
Opening Night
Penn Can Speedway
Winner: Brian Malcolm
Sat May 18 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Sat May 18 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Larry Wight
Sat May 18 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Rocky Warner
Sat May 18 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Lance Willix II
Sat May 18 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat May 18 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat May 18 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Brett Kressley
Sat May 18 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Ryan Jordan
Sat May 18 2019
Make up from 5/11
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat May 18 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Craig Mitchell
Sat May 18 2019
Regular Event
Five Mile Point Speedway
Winner: Brian Malcolm
Sat May 18 2019
Opening Night
Autodrome Drummond
Winner: Mario Clair
Sat May 18 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Peter Britten
Sat May 18 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brett Haas
Sat May 18 2019
Opening Night
Brockville Ontario Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat May 18 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Brady Fultz
Sat May 18 2019
Regular Event
Michaels Mercer Raceway
Winner: Garrett Krummert
Sun May 19 2019
Canadian Nationals 100
Cornwall Motor Speedway
Winner: Yan Bussiere
Fri May 24 2019
Opening Night
Brewerton Speedway
Winner: Ronnie Davis III
Fri May 24 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Jimmy Wells
Fri May 24 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Garrett Krummert
Fri May 24 2019
Opening Night
Ransomville Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri May 24 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Brett Hearn
Fri May 24 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri May 24 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Brandon Walters
Fri May 24 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Nick Petrilak
Fri May 24 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Steve Bernier
Fri May 24 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Jeff Sykes
Fri May 24 2019
Memorial Cup
Mohawk International Raceway
Winner: Chris Raabe
Fri May 24 2019
Opening Night
Big Diamond Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat May 25 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Jeff Strunk
Sat May 25 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Sat May 25 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat May 25 2019
Opening Night
Delaware International Speedway
Winner: Richie Pratt Jr.
Sun May 26 2019
Opening Night
Utica Rome Speedway
Winner: Billy Dunn
Sun May 26 2019
Regular Event
Cornwall Motor Speedway
Winner: Brian McDonald
Fri May 31 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Jeremiah Shingledecker
Fri May 31 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri May 31 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Jimmy Phelps
Fri May 31 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Jordan McCreadie
Fri May 31 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Madison Mulder
Fri May 31 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Yan Bussiere
Fri May 31 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Marc Johnson
Fri May 31 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Mitch Gibbs
Fri May 31 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Nick Nye
Fri May 31 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Michael Storms
Sat Jun 1 2019
Make up from 5/25
Fonda Speedway
Winner: Bobby Varin
Sat Jun 1 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Chris Whitehead
Sat Jun 1 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Jessey Mueller
Sat Jun 1 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Jun 1 2019
Salute To Our Veterans
New Egypt Speedway
Winner: Ryan Godown
Sat Jun 1 2019
Make up from 5/11
Bridgeport Speedway (3/8 mile)
Winner: Billy Pauch
Sat Jun 1 2019
Mods on the 3/8s
Bridgeport Speedway (3/8 mile)
Winner: Ryan Watt
Sat Jun 1 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Joseph Watson
Sat Jun 1 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Kyle Dingwall
Sat Jun 1 2019
Regular Event
Autodrome Drummond
Winner: Steve Bernard
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Rob Bellinger
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Brian Swartzlander
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Ransomville Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Peter Britten
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Mathieu Boisvert
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Brandon Walters
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Alan Barker
Fri Jun 7 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Michael Storms
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Jeff Strunk
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Dave Marcuccilli
Sat Jun 8 2019
Twin 20 #1
Fonda Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Jun 8 2019
Twin 20 #2
Fonda Speedway
Winner: Danny Varin
Sat Jun 8 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: David VanHorn Jr.
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Erick Rudolph
Sat Jun 8 2019
George Williams Memorial
Woodhull Raceway
Winner: Cory Costa
Sat Jun 8 2019
Mods on the 3/8s
Bridgeport Speedway (3/8 mile)
Winner: Billy Pauch
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Joseph Watson
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat Jun 8 2019
Opening Night
RPM Speedway
Winner: Michael Parent
Sat Jun 8 2019
Ogilvies Triple Crown
Brockville Ontario Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Shaun Walker
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Michaels Mercer Raceway
Winner: Dave Murdick
Sat Jun 8 2019
Make up from 6/1
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Jun 8 2019
Make up from 6/1
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Jun 8 2019
JC Flach Memorial
Lebanon Valley Speedway
Winner: Steve Hough
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Guy Sheldon
Sat Jun 8 2019
Regular Event
Five Mile Point Speedway
Winner: Mike Mahaney
Sun Jun 9 2019
Regular Event
Glen Ridge Motorsports Park
Winner: Rocky Warner
Sun Jun 9 2019
Regular Event
Cornwall Motor Speedway
Winner: Mario Clair
Sun Jun 9 2019
Regular Event
Autodrome St-Guillaume
Winner: Alex Therrien
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Kyle VanDuser
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Tim Sears Jr.
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Steve Paine
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Mat Williamson
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Mike Mahaney
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Brett Tonkin
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Alan Barker
Fri Jun 14 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Ryan Godown
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Bridgeport Speedway
Winner: Dominick Buffalino
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Tommy Meier
Sat Jun 15 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Mike Butler
Sat Jun 15 2019
Make up from 6/1
Grandview Speedway
Winner: Duane Howard
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Five Mile Point Speedway
Winner: Aleia Geisler
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Chris Raabe
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brett Haas
Sat Jun 15 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Paul Gilardi
Sun Jun 16 2019
Regular Event
Cornwall Motor Speedway
Winner: Kyle Dingwall
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Ronnie Johnson
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Tom Sears Jr.
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Rusty Smith
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: David Hebert
Fri Jun 21 2019
Sid Jeffery Memorial
Ransomville Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Billy Dunn
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Mike Maresca
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Nick Petrilak
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Fri Jun 21 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Jesse Marks
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat Jun 22 2019
Twin 20 #1
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Jun 22 2019
Twin 20 #2
Delaware International Speedway
Winner: Brandon Watkins
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Larry Wight
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Mike Mahaney
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Jeff Strunk
Sat Jun 22 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Cale Ross
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Rocky Warner
Sat Jun 22 2019
Make up from 5/25
Land of Legends Raceway
Winner: Erick Rudolph
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Brandon Martin
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Jeremy Smith
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Tyler Boniface
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Billy VanInwegen
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: LJ Lombardo
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Jason Herrington
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat Jun 22 2019
Regular Event
Autodrome Drummond
Winner: David Hebert
Sun Jun 23 2019
Canadian Nationals 50
Cornwall Motor Speedway
Winner: Luke Whitteker
Sun Jun 23 2019
Twin 25 #1
Glen Ridge Motorsports Park
Winner: Bobby Varin
Sun Jun 23 2019
Twin 25 #2
Glen Ridge Motorsports Park
Winner: Rocky Warner
Sun Jun 23 2019
Regular Event
Utica Rome Speedway
Winner: Erick Rudolph
Sun Jun 23 2019
Regular Event
Autodrome St-Guillaume
Winner: Alex Therrien
Mon Jun 24 2019
Twin 40 #1
RPM Speedway
Winner: Steve Bernier
Mon Jun 24 2019
Twin 40 #2
RPM Speedway
Winner: David Hebert
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Demetrios Drellos
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Pat Ward
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Ransomville Speedway
Winner: Mike Bowman
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Matt DeLorenzo
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jun 28 2019
Mr. Modified
Autodrome Granby
Winner: David Hebert
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Brett Tonkin
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Corey Cormier
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Danny Tyler
Fri Jun 28 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Duane Howard
Sat Jun 29 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Gary Lindberg
Sat Jun 29 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Stacy Jackson
Sat Jun 29 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Rocky Warner
Sat Jun 29 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Erick Rudolph
Sat Jun 29 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Sat Jun 29 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Fri Jul 5 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: François Bernier
Fri Jul 5 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Eldon Payne Jr.
Fri Jul 5 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Tom Sears Jr.
Fri Jul 5 2019
Don Horning Memorial
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Brett Hearn
Fri Jul 5 2019
Regular Event
Ransomville Speedway
Winner: Mat Williamson
Fri Jul 5 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Alan Barker
Fri Jul 5 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Shaun Walker
Fri Jul 5 2019
Independence Day Series Race
Mohawk International Raceway
Winner: Tim Fuller
Fri Jul 5 2019
Georgie Stevenson Memorial
Big Diamond Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat Jul 6 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Ryan Watt
Sat Jul 6 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Mike Mahaney
Sat Jul 6 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Jeremy Dygert
Sat Jul 6 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Landon Cummings
Sat Jul 6 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Tim Fuller
Sat Jul 6 2019
Regular Event
Five Mile Point Speedway
Winner: Brian Malcolm
Sun Jul 7 2019
Regular Event
Cornwall Motor Speedway
Winner: Carey Terrance
Sun Jul 7 2019
Regular Event
Utica Rome Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Chris Raabe
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Chris Hile
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Rich Ricci Jr.
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Jeremiah Shingledecker
Fri Jul 12 2019
Joe Scholtisek Modified Special
Ransomville Speedway
Winner: Mat Williamson
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Steve Bernier
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Rusty Smith
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Nick Petrilak
Fri Jul 12 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Jared Umbenhauer
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat Jul 13 2019
Jerry Winger Memorial
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat Jul 13 2019
Regular Event
RPM Speedway
Winner: David Hebert
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Steve Bernier
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Dylan Swinehart
Sat Jul 13 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Davey Sammons
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Jul 13 2019
Twin 20 #1
Fonda Speedway
Winner: Mike Maresca
Sat Jul 13 2019
Twin 20 #2
Fonda Speedway
Winner: Danny Varin
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Bridgeport Speedway
Winner: Billy Pauch
Sat Jul 13 2019
King of the Track
Lebanon Valley Speedway
Winner: Matt Pupello
Sat Jul 13 2019
Make up from 6/1
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Jul 13 2019
358s w/ All-Stars
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Mike Bowman (NY)
Sat Jul 13 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Larry Wight
Sun Jul 14 2019
358s w/ All-Stars
Lebanon Valley Speedway
Winner: Frank Harper
Fri Jul 19 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Ronnie Johnson
Fri Jul 19 2019
Twin 40 #1
Autodrome Granby
Winner: Steve Bernier
Fri Jul 19 2019
Regular Event
Ransomville Speedway
Winner: Ryan Susice
Fri Jul 19 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Jeremiah Shingledecker
Fri Jul 19 2019
Twin 40 #2
Autodrome Granby
Winner: Steve Bernier
Fri Jul 19 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Fri Jul 19 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Brian Malcolm
Fri Jul 19 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat Jul 20 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Doug Manmiller
Sat Jul 20 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sat Jul 20 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat Jul 20 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat Jul 20 2019
Regular Event
Autodrome Drummond
Winner: Claude Brouillard
Sat Jul 20 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Tristan Draper
Sat Jul 20 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Dillon Steuer
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Larry Wight
Fri Jul 26 2019
John Susice Memorial
Ransomville Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Madison Mulder
Fri Jul 26 2019
Stan da Man's Race
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Rocky Warner
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Billy Dunn
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Steve Bernier
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: J.R. Hurlburt
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Alan Barker
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Fri Jul 26 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Nick Johnson
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Tyler Trump
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Chris Raabe
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Duane Howard
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Rocky Warner
Sat Jul 27 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: David VanHorn Jr.
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Bridgeport Speedway
Winner: Neal Williams
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Mike Bowman
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Chris Herbison
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Autodrome Drummond
Winner: David Hebert
Sat Jul 27 2019
Make up from 7/20
Lebanon Valley Speedway
Winner: Ronnie Johnson
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brett Haas
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Jul 27 2019
Make up from 5/11
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Jul 27 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Jul 27 2019
Heath Memorial
Five Mile Point Speedway
Winner: Travis Smith
Sun Jul 28 2019
Twin #1
Autodrome St-Guillaume
Winner: Mike Maresca
Sun Jul 28 2019
Twin #2
Autodrome St-Guillaume
Winner: Alan Therrien
Thu Aug 1 2019
Triple 30 #1
RPM Speedway
Winner: Mario Clair
Thu Aug 1 2019
Triple 30 #2
RPM Speedway
Winner: Steve Bernard
Thu Aug 1 2019
Triple 30 #3
RPM Speedway
Winner: Alan Therrien
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Jim Witko Jr.
Fri Aug 2 2019
John Grady Memorial
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Mike Mahaney
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Billy Dunn
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Tim Fuller
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Steve Bernier
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Ransomville Speedway
Winner: Chad Brachmann
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Eldon Payne Jr.
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Dan Pompey
Fri Aug 2 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Jimmy Wells
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Lance Willix II
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Craig VonDohren
Sat Aug 3 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Brandon Grosso
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Bobby Herrington
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Fonda Speedway
Winner: Stewart Friesen
Sat Aug 3 2019
Jake Davis Memorial
Woodhull Raceway
Winner: Josh Nobriga
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Erick Rudolph
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Gary Lindberg
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Mike Bowman (NY)
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brian Sandstedt
Sat Aug 3 2019
Regular Event
Michaels Mercer Raceway
Winner: Dave Murdick
Sun Aug 4 2019
Regular Event
Glen Ridge Motorsports Park
Winner: Rocky Warner
Sun Aug 4 2019
Canadian Nationals 100
Cornwall Motor Speedway
Winner: Steve Bernier
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Billy Decker
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Rex King Jr.
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Peter Britten
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Ransomville Speedway
Winner: Chad Brachmann
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Billy Dunn
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Ken Titus
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Brian Malcolm
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Ryan Godown
Fri Aug 9 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Jimmy Wells
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: François Bernier
Sat Aug 10 2019
Championship Night
Fonda Speedway
Winner: Danny Varin
Sat Aug 10 2019
Make up from 5/25
Fulton Speedway
Winner: Ronnie Davis III
Sat Aug 10 2019
Make up from 6/1
Fulton Speedway
Winner: Tim Sears Jr.
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Tim Sears Jr.
Sat Aug 10 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Mike Butler
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: HJ Bunting III
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Josh Nobriga
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Nick Nye
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Aug 10 2019
Make up from 8/3
Orange County Fair Speedway
Winner: Tyler Boniface
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Ryan Godown
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: LJ Lombardo
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brian Peterson
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Five Mile Point Speedway
Winner: Brandon Walters
Sat Aug 10 2019
Regular Event
Michaels Mercer Raceway
Winner: Phil Vigneri III
Sun Aug 11 2019
Regular Event
Utica Rome Speedway
Winner: Erick Rudolph
Sun Aug 11 2019
Regular Event
Cornwall Motor Speedway
Winner: Corey Wheeler
Fri Aug 16 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Louie Jackson Jr.
Fri Aug 16 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Yan Bussiere
Fri Aug 16 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Fri Aug 16 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Ronnie Johnson
Fri Aug 16 2019
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Dave Murdick
Fri Aug 16 2019
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Rick Laubach
Fri Aug 16 2019
Regular Event
Penn Can Speedway
Winner: Alan Rudalavage
Sat Aug 17 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Duane Howard
Sat Aug 17 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Chris Herbison
Sat Aug 17 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Ryan Susice
Sat Aug 17 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Cory Costa
Sun Aug 18 2019
Regular Event
Cornwall Motor Speedway
Winner: Steve Bernier
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Mohawk International Raceway
Winner: Chris Raabe
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Brewerton Speedway
Winner: Chris Hile
Fri Aug 23 2019
Championship Night
Lernerville Speedway
Winner: Jeremiah Shingledecker
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Brett Hearn
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Ransomville Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Kyle Coffey
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Autodrome Granby
Winner: Martin Pelletier
Fri Aug 23 2019
Make up from 8/2
Afton Motorsports Park
Winner: Justin Holland
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Jeremy Smith
Fri Aug 23 2019
Prelude to the Coalcracker
Big Diamond Speedway
Winner: Ryan Godown
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Andy Bachetti
Fri Aug 23 2019
Regular Event
Can-Am Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Brockville Ontario Speedway
Winner: Ryan Arbuthnot
Sat Aug 24 2019
Championship Night
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Steve Bernier
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Fulton Speedway
Winner: Billy Whittaker
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Rick Laubach
Sat Aug 24 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Sat Aug 24 2019
Championship Night
Michaels Mercer Raceway
Winner: Rex King Sr.
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Bridgeport Speedway
Winner: Ryan Watt
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Merrittville Speedway
Winner: Mike Bowman
Sat Aug 24 2019
Make up from 7/13
RPM Speedway
Winner: Martin Pelletier
Sat Aug 24 2019
Championship Night
RPM Speedway
Winner: Steve Bernard
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Brett Hearn
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Thunder Mountain Speedway
Winner: Jeremy Smith
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Eddie Marshall
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat Aug 24 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Sun Aug 25 2019
Regular Event
Cornwall Motor Speedway
Winner: Jean-Francois Corriveau
Sun Aug 25 2019
Championship Night
Utica Rome Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri Aug 30 2019
Championship Night
Autodrome Granby
Winner: David Hebert
Fri Aug 30 2019
Championship Night
Mohawk International Raceway
Winner: Mike Maresca
Fri Aug 30 2019
Championship Night
Brewerton Speedway
Winner: Larry Wight
Fri Aug 30 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Mike Ricci
Fri Aug 30 2019
Championship Night
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri Aug 30 2019
Championship Night
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Kenny Tremont Jr.
Fri Aug 30 2019
Championship Night
Ransomville Speedway
Winner: Mat Williamson
Fri Aug 30 2019
Regular Event
Afton Motorsports Park
Winner: Brandon Walters
Fri Aug 30 2019
Championship Night
Can-Am Speedway
Winner: Ryan Bartlett
Sat Aug 31 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Jeff Strunk
Sat Aug 31 2019
Twin 20 #1
New Egypt Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Sat Aug 31 2019
Twin 20 #2
New Egypt Speedway
Winner: David VanHorn Jr.
Sat Aug 31 2019
Championship Night
Fulton Speedway
Winner: Ronnie Davis III
Sat Aug 31 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Aug 31 2019
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Bob Silvernail
Sat Aug 31 2019
Regular Event
Bridgeport Speedway
Winner: Billy Pauch
Sat Aug 31 2019
John Spencer Memorial
Merrittville Speedway
Winner: Mike Bowman
Sat Aug 31 2019
Championship Night
Brockville Ontario Speedway
Winner: Mike Maresca
Sat Aug 31 2019
Twin 20 #1
Five Mile Point Speedway
Winner: Danny Creeden
Sat Aug 31 2019
Twin 20 #2
Five Mile Point Speedway
Winner: Danny Creeden
Sat Aug 31 2019
Championship Night
Thunder Mountain Speedway
Winner: Eric Leet
Sat Aug 31 2019
Championship Night
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Steve Bernier
Sat Aug 31 2019
Twin 40 #1
Autodrome Drummond
Winner: Mario Clair
Sat Aug 31 2019
Twin 40 #2
Autodrome Drummond
Winner: Michael Parent
Fri Sep 6 2019
Championship Night
Afton Motorsports Park
Winner: Mitch Gibbs
Sat Sep 7 2019
Championship Night
Bridgeport Speedway
Winner: Ryan Watt
Sat Sep 7 2019
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Danny Bouc
Sat Sep 7 2019
Championship Night
Woodhull Raceway
Winner: Cory Costa
Sat Sep 7 2019
Championship Night
Orange County Fair Speedway
Winner: Brett Hearn
Sat Sep 7 2019
Championship Night
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Sep 7 2019
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: John Willman
Sat Sep 7 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Sep 7 2019
Cathy Plotz Memorial
Lebanon Valley Speedway
Winner: Jason Herrington
Fri Sep 13 2019
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Rich Ricci Jr.
Fri Sep 13 2019
Make up from 9/6
Accord Speedway
Winner: Alex Yankowski
Sat Sep 14 2019
Championship Night
New Egypt Speedway
Winner: Davey Sammons
Sat Sep 14 2019
Championship Night
Grandview Speedway
Winner: Brett Kressley
Fri Sep 20 2019
Championship Night
Accord Speedway
Winner: Danny Creeden
Sat Sep 21 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Sep 28 2019
Regular Event
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson

Fri Apr 13 2018
Opening Night
Big Diamond Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Sat Apr 14 2018
Opening Night
New Egypt Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Fri Apr 20 2018
Opening Night
Accord Speedway
Winner: Scott Ferrier
Sat Apr 21 2018
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Billy Pauch Jr.
Sat Apr 21 2018
Opening Night
Grandview Speedway
Winner: Ryan Watt
Sat Apr 21 2018
Opening Night
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat Apr 21 2018
Opening Night
Lebanon Valley Speedway
Winner: Brett Hearn
Fri Apr 27 2018
Opening Night
Lernerville Speedway
Winner: Mat Williamson
Sat Apr 28 2018
Twin 20 #1
New Egypt Speedway
Winner: Rich Rutski
Sat Apr 28 2018
Twin 20 #2
New Egypt Speedway
Winner: Kevin Vaclavicek
Sat Apr 28 2018
Opening Night
Delaware International Speedway
Winner: Jordan Watson
Sat Apr 28 2018
Opening Night
Woodhull Raceway
Winner: Billy VanPelt
Fri May 4 2018
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Andy Bachetti
Fri May 4 2018
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Sat May 5 2018
Regular Event
New Egypt Speedway
Winner: Danny Bouc
Sat May 5 2018
Opening Night
Fonda Speedway
Winner: Tim Fuller
Sat May 5 2018
Opening Night
Fulton Speedway
Winner: Tim Sears Jr.
Sat May 5 2018
Regular Event
Grandview Speedway
Winner: Brett Kressley
Sat May 5 2018
Regular Event
Orange County Fair Speedway
Winner: Anthony Perrego
Sat May 5 2018
Opening Night
Bridgeport Speedway
Winner: Billy Pauch
Sat May 5 2018
Opening Night
Land of Legends Raceway
Winner: Matt Sheppard
Sat May 5 2018
Opening Night
Five Mile Point Speedway
Winner: Joey Colsten
Sat May 5 2018
Regular Event
Woodhull Raceway
Winner: Cory Costa
Sat May 5 2018
Opening Night
Thunder Mountain Speedway
Winner: Nick Nye
Sat May 5 2018
Regular Event
Lebanon Valley Speedway
Winner: LJ Lombardo
Sat May 5 2018
Opening Night
Lebanon Valley Speedway
Winner: Andy Bachetti
Sat May 5 2018
Opening Night
Plattsburgh Airborne Speedway
Winner: Chris Raabe
Sat May 5 2018
Opening Night
Merrittville Speedway
Winner: Mat Williamson
Fri May 11 2018
Regular Event
Lernerville Speedway
Winner: Rex King Jr.
Fri May 11 2018
Opening Night
Ransomville Speedway
Winner: Erick Rudolph
Fri May 11 2018
Make up from 5/4
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Ronnie Johnson
Fri May 11 2018
Regular Event
Albany-Saratoga Speedway
Winner: Peter Britten
Fri May 11 2018
Regular Event
Accord Speedway
Winner: Jimmy Wells
Fri May 11 2018
Regular Event
Outlaw Speedway
Winner: Matt Sheppard
Fri May 11 2018
Regular Event
Big Diamond Speedway
Winner: Craig VonDohren